Články‎ > ‎

Biskupi udelili dišpenz od povinnej účasti na nedeľných bohoslužbách.

uverejnené 2. 10. 2020, 11:00 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 2. 10. 2020, 11:00 ]
Od 1. októbra, až do odvolania udelili biskupi dišpenz od účasti na nedeľných bohoslužbách. 
Zároveň prosia veriacich, ktorí sú vo vyššej miere ohrození, nech uprednostnia sledovania bohoslužieb prostredníctvom médií či internetu. Ide najmä o ľudí vo vyššom veku, taktiež trpiacich chronickými ochoreniami, ľudí po operačných zákrokoch, ako aj tých, ktorí sa starajú o seniorov, atď.
Biskupi zdôraznili potrebu zvýšenej miery vzájomnej ohľaduplnosti, aj obetavosti, vzhľadom na obmedzenie počtu účastníkov na bohoslužbách. Je nevyhnutné vyvinúť všetko úsilie, aby sa predišlo sporom a konfliktom. Ťažkosti spojené s obmedzeniami treba teraz spoločne obetovať za koniec koronakrízy..

Biskupi okrem toho prosia veriacich, aby vedení hodnotami evanjelia boli teraz príkladom jednoty, trpezlivosti a pokoja. Spoločne sa majú modliť k Bohu, aby ochraňoval Slovensko a prostredníctvom modlitby ruženca sa obracať aj k Panne Márii Sedembolestnej, našej patrónke, aby nám pomohla a orodovala za všetkých.
zdroj: www.dcza.sk

TV LUX aj Radio Lumen zaradili do vysielania mimoriadne sv. omše - pozri v tabuľke nižšie. Zároveň sa v Šaštíne obnovujú večerné modlitby pred Oltárnou sviatosťou za odvrátenie epidémie na Slovensku i vo svete. TV LUX bude prinášať priame prenosy v utorky, štvrtky a nedele so začiatkom o 20:00 hod.
fotografia a text zdroj: tkkbs


  TV LUX Radio Lumen
 Pondelok - sobota   7.00 hod.
 18.30 hod.
   8.30 hod.
 18.00 hod.
 
 Nedeľa 10.00 hod.
 18.30 hod.
   8.30 hod.
 18.00 hod.
 

Upozorňujeme, že na Radiu Lumen bude v nedeľu 4. októbra sv. omša až o 10.30 hod.