Články‎ > ‎

Detský eRko tábor - Cesta štyroch svätopiscov

uverejnené 15. 9. 2018, 7:33 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 15. 9. 2018, 8:13 ]
V čase od 15. - do 19. augusta 2018 pripravili animátori z "erko Raková" pre deti našej farnosti detský tábor v Oravskej Polhore na chate Slaná Voda. Viac o tábore nám napísala jedna z animátoriek Júlia Lučanová. 

"Náš tábor mal názov „Cesta štyroch svätopiscov“, pretože sme na tábore spoznávali svätopiscov Mareka, Matúša, Lukáša a Jana. Zistili sme, že to boli muži, ktorí opustili všetko čo mali a rozhodli sa nasledovať Ježiša a písať o ňom. Každý bol samozrejme aj niečím výnimočný, preto sme každý deň s jedným z nich prežívali rôzne dobrodružstvá a spoznávali nové veci.

Nachádzali sme sa na Oravskej Polhore - Chata Slaná voda. Táto chata sa nachádza ihneď pod Babiou horou, takže sme si užívali aj krásne oravské počasie a aj pohostenie od pána chatára. Žiaľ, bazén ktorý sa na tejto chate nachádza bol mimo prevádzky, preto nám pán chatár pripravil úžasnú šmýkačku z plachty, šampónu a natiahnutej hadice s vodou. Takéto ale aj iné bláznovstvá sme počas tohto tábora vystrájali. Samozrejme zistili sme kto sú svätopisci, ako sa volajú a vďaka nim sme sa naučili aj niečo nové o Pánovi Ježišovi. Mali sme aj diskotéku, rôzne súťaže a naučili sme sa tvoriť nové veci.

V posledný deň sme sa prešli do dediny na svätú omšu a rozlúčili sa s týmto krásnym miestom. Tešíme sa na budúci rok na nové zážitky, skúsenosti a na všetky deti. Zároveň chceme poďakovať rodičom za to, že nám zverili svoje deti, deťom za ich tímového ducha a za ich radosť. Samozrejme poďakovanie patrí aj všetkým vedúcim, ktorí s plným nasadením išli do tohto tábora. Tešíme sa na každého aj budúci rok."

viac fotiek nájdete v albume eRko tábor Raková

všetky fotky nájdete na stránke eErko Raková na facebooku