Dobrá novina v našej farnosti

uverejnené 5. 1. 2020, 3:18 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 5. 1. 2020, 3:32 ]
Tento rok (2019) sa koledovanie v našej farnosti uskutočnilo netradičným spôsobom. Keďže sa prihlásilo menej detí a vytvorenie viacerých skupiniek nebolo možné, koledovalo sa po sv. omšiach v kostole na Rakovej i na Korcháni. Napriek tomu sme i tento rok prispeli na projekty Dobrej noviny krásnou sumou 5773,40 eur a 345 kč. Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli, tým, ktorí pripravovali deti a samozrejme aj deťom, ktoré boli ochotné ísť koledovať a týmto sa rozhodli pomôcť chudobnejším deťom.

Pre koho sme koledovali?
V jubilejnom 25. ročníku s témou Buďme požehnaní(m) predstavuje Dobrá novina dlhoročnú spoluprácu s Katolíckou diecézou Lodwar, ktorá sa nachádza na severe Kene. Svojimi rozmanitými pastoračnými a rozvojovými programami sa stará o dušu aj telo obyvateľov Turkany. Okrem aktivít Caritas Lodwar podporí Dobrá novina z výťažku zbierky aj ďalšie rozvojové projekty pre ľudí v núdzi v ďalších krajinách.

viac o dobrej novine a ich projektoch, aj o Turkane si prečítajte na stránke www.dobranovina.sk