Články‎ > ‎Domov‎ > ‎

Správca farnosti

Mgr. Ján Uskoba, farár

Pochádzam z dedinky Čadečka, ktorá sa nachádza v blízkosti Čadce. Študoval som strojársku priemyslovku v Kysuckom Novom Meste. Po skončení som krátky čas pracoval na stavbách a v kotolni u Sihelníka. V roku 1993 som nastúpil do seminára a v roku 1999 som bol vysvätený za kňaza. Prvé pôsobisko bolo sídlisko Nitra Klokočina, kde som bol 2 roky. Ďalšie 2 roky som pôsobil ako kaplán v Trenčíne Orechovom. Odtiaľ som išiel ako správca farnosti do Horných Vesteníc. Od roku 2010 som bol farárom v Kysuckom Novom Meste vo farnosti Panny Márie. A teraz som tu medzi vami na Rakovej. Úprimne ďakujem za vrelé privítanie. Dúfam, že mi pomôžete byť pre vás dobrým pastierom a modlím sa na tento úmysel. Prosím teda aj Vás, modlite sa za mňa, aby som vedel čo budete potrebovať a čo vám osoží ako hovorí sv. Pavol.