"Ja, Katarína vám píšem..."

uverejnené 24. 3. 2019, 11:35 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 24. 3. 2019, 11:35 ]
V sobotu 23. 03. 2019 nám slnečné popoludnie spríjemnilo veľmi pekné divadelné predstavenie s názvom "Ja, Katarína Vám píšem .......," ktoré bolo o živote sv. Kataríny Sienskej. Divadelné predstavenie nám prišla zahrať Divadelná spoločnosť dobrých kamarátov z Hlohovca.  Bol to naozaj úžasný zážitok. Všetkým hercom ďakujeme za príjemný umelecký zážitok.

Sv. Katarína žila v 14. storočí. Už ako 6 ročná mala mystický zážitok. Matka ju chcela vydať, ale Katarína chcela zostať verná sľubu, ktorý dala v detstve, že bude nevestou Krista, preto si ostrihala vlasy. Hoci ju matka chcela priviesť k zmene jej názoru tvrdou prácou, nepodarilo sa jej to a Katarína ako 16 - ročná vstúpila stala sa dominikánskou terciarkou. Stále mala mystické zážitky a videnia Ježiša Krista, Panny Márie a svätých. Nemala nikdy formálne vzdelanie, ale napriek tomu patrí medzi najväčších teológov svojich čias. Neustále povzbudzovala pápeža, aby sa vrátil späť z Avignonu do Ríma. Veľké úsilie vynakladala, aby sa v Cirkvi skončila veľká západná schizma. V roku 1375 dostala stigmy. Jej duchovným vodcom bol bl. Raymond z Kapuy. V roku 1380 zomrela ako tridsaťtri ročná. Jej listy a traktát „Dialógy“ sa považujú za jedny z najjasnejších teologických spisov v histórii Cirkvi. V roku 1430 sa našlo jej telo neporušené.

viac o živote sv. Kataríny sa môžete dočítať tu: sv. Katarína Sienská

viac fotiek z tohto predstavenia nájdete v tomto albume: Ja, Katarína vám píšem