Články‎ > ‎

Pohľad späť na púť do Medžugorja :-)

uverejnené 20. 7. 2017, 3:19 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 20. 7. 2017, 3:21 ]
    V čase od 9. - 15. júla sa tridsať našich farníkov, spolu s ďalšími štrnástimi z Kysuckého Nového Mesta a z Rudiny zúčastnilo púte do Medžugorja.  Rýchlo sme sa zoznámili a vytvorili sme spolu pekné spoločenstvo. Cesta autobusom bola síce náročná, ale oproti pútnikom, ktorí v minulosti putovali pešo a len o chlebe a vode, sme sa mali kráľovsky :-). 

    Najskôr sme sa zastavili vo Veprici - Chorvátskych Lurdoch, kde sme mali sv. omšu a potom sme deň strávili pri mori. 
V podvečer sme prišli so Medžugorja - miesta pokoja, modlitby a obrátenia. Aspoň takto pôsobilo to miesto na mňa. 
Ubytovanie bolo vynikajúce, fungujúca klíma ( v tých 40 stupňových horúčavách bola neoceniteľná :-), sprchy, možnosť uvariť si kávu, skvelé obedy aj s dezertom, starostlivosť majiteľa, ktorý rád spieval, nuž sme pri každom obede aj spievali :-) ...

    V prvý deň sme spoločne vyšli na kopec Podbrdo, kde sme sa pomodlili sv. ruženec. Pri modlitbe radostného ruženca nám náš pán farár J. Uskoba povedal pred každým tajomstvom krátku úvahu. Popoludní sme si pozreli areál v okolí baziliky. Každý večer sme sa zúčastňovali spoločného programu: modlitby sv. ruženca, sv. omša, modlitby za uzdravenia, adorácia. Kto chcel, mohol využiť príležitosť sv. spovede. Na ďalší deň sme sa stretli všetci Slováci (a bola nás plná bazilika), na spoločnej sv. omši, a potom sme mali stretnutie s Terezkou, dievčinou, ktorá pracuje v Medžugorjí. Porozprávala nám o Medžugorjí aj o sebe. Navštívili sme aj komunitu Cenacolo a zámoček u Patrika a Nancy, ktorí sa podelili s nami so svojím svedectvom. Samozrejme nevynechali sme ani výstup na Križevac, kde sme sa pomodlili krížovú cestu. Tí, ktorí chceli, navštívili aj vodopády Kravice a niektorí odvážlivci  sa aj v nich okúpali :-)

    Tri dni v Medžugorjí sa pomaly napĺňali. každý z nás si tu priniesol svoju vďačnosť Bohu za dary, a milosti, ktoré nám dáva, ale aj svoje trápenia a bolesti, či trápenia a bolesti druhých ľudí, ktorí sa odporúčali do našich modlitieb. Prednášali sme ich spolu s Pannou Máriou a na jej príhovor nášmu Pánovi. A ako to povedala jedna z pútničok, všetky tie starosti a trápenia z nej po sv. spovedi úplne spadli a ona pocítila pokoj a slobodu. Nuž verím, že každý z nás si odniesol z tohto miesta veľa milostí, ktoré nám tam Pán udelil. 
    Zo srdca ďakujeme nášmu p. farárovi za zorganizovanie tejto púte, aj za sprievodcovské služby :-)

viac fotiek si môžete pozrieť  TU

spoločná fotka vo Veprici


Výstup na Podbrdo


modlitba Ruženca Svetla v areáli baziliky     

spoločná sv. omša všetkých Slovákov


 Stretnutie s Terezkou                                                                Stretnutie v komunite Cenacolo
    

výstup na Križevac, modlitba krížovej cesty   Na zámočku u Patrika a Nancy

   
Kravické vodopády

sv. omša v areáli pred bazilikou
  

a na záver opäť zastávka vo Vepricu :-)