Články‎ > ‎

PUMIN - púť miništrantov Šaštín 2018

uverejnené 14. 5. 2018, 2:16 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 14. 5. 2018, 2:16 ]
V dňoch 27.-28. apríla sme sa ako miništranti z Rakovej zúčastnili celoslovenskej púte miništrantov v Šaštíne. 
Vyrazili sme v piatok naobed v počte 12, ako apoštoli. Autobus postupne priberal ďalších miništrantov z jednotlivých farnosti Žilinskej diecézy. 
Večer nás v Šaštíne privítali pátri Paulíny, ktorí spravujú Šaštínsku baziliku. Po večeri prebiehal futbalový turnaj a potom bola sv. omša. Nasledovala rozprávka a po nej bola večierka. V sobotu po raňajkách začala registrácia, kde sme zistili, že nás tam je okolo 200 miništrantov z celého Slovenska. Potom začali rôzne workschopy, prednášky a zároveň sme súťažili o rôzne ceny. Prihovárali sa nám Jozef Luscoň, ktorý je zodpovedný za všetkých miništrantov na Slovensku a ďalší kňazi, ktorí pracujú v polícii, armáde, väzniciach s bezdomovcami. Po týchto workschopoch nasledovala sv. omša s trnavským arcibiskupom p. Jánom Oroschom. Povzbudil nás, aby sme boli vytrvalí a odvážni v službe Ježišovi. Nasledovala spoločná fotografia pred Šaštínskou bazilikou. Po obede začali rôzne súťaže, kde sme mohli získať zaujímavé ceny a futbalový turnaj. Na záver stretnutia nasledovala adorácia a požehnanie na cestu domov. 
Celé stretnutie sa nieslo v duchu hesla: „s odvahou zdieľať vieru“ a práve toto sme si odniesli z tohto výnimočného stretnutia. Je pekné prežiť čas s Ježišom, Pannou Máriu ale a s tými, ktorí ich nasledujú. Chceme sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí zorganizovali túto púť a takto nám pripravili zážitky na celý život. Nech im to Pán odmení a nám nech pomáha „s odvahou zdieľať svoju vieru.“ 

Miništranti z Rakovej a Korcháňa

všetky fotky nájdete v albume PUMIN 2018