Púť do Zakopaného a Ludzmieru

uverejnené 5. 5. 2018, 12:14 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 17. 5. 2018, 11:48 ]
V prvý májový deň, sme uskutočnili z našej farnosti púť do Poľska.V Zakopanom sme navštívili kostol Panny Márie Fatimskej na Krzeptowkach. Navštívili sme drevenú ručne vyrezávanú kaplnku, kde je umiestnená socha Panny Márie Fatimskej, ktorá putovala 20 rokov po Európe. Prezreli sme si pápežský oltár, ktorý bol premiestnený od zjazdovky, kde slúžil sv. omšu  sv. Ján Pavol II. pri návšteve tohto miesta.

Po presunutí do kostola, sme spoločne slávili sv. omšu, ktorú slúžil náš duch. otec vdp. Ján Uskoba. Po sv. omši sme si prezreli samotné mesto a mohli spoznať, ako veľmi žije turizmom. Po krátkej prestávke sme sa presunuli do pútnického miesta Ludzmier. Tu sme si pozreli chrám, adoračnú kaplnku s ostatkami a osobnými vecami sv. Jana Pavla II.
Korunkou Božieho milosrdenstva v ružencovej záhrade sme ukončili našu púť.

Naplnený duchovnými zážitkami a poznaním nových nádherných miest, sme sa v podvečerných hodinách vrátili do domov.

Nebeskému Otcovi a Panne Márii ďakujeme za sprevádzanie počas celej púte. Vďaka patrí i nášmu duchovnému otcovi a všetkým, ktorý prijali pozvanie na túto púť.   Paštrnáková J.

ďalšie fotky si môžete pozrieť tu: Púť do Zakopaného a Ludzmieru
fotky od Veroniky nájdete v tomto albume: Zakopané 2018 foto Veronika