Články‎ > ‎

Púť na horu Živčak na sviatok Panny Márie Kráľovnej 22. augusta

uverejnené 20. 9. 2017, 12:10 používateľom RKC Farnosť Rakova   [ aktualizované 20. 9. 2017, 12:12 ]
Členovia RB sa rozhodli uctiť si sviatok Panny Márie Kráľovnej, putovaním na horu Živčák, kde jej je zasvätená  kaplnka Zjavenia.

Stúpajúc na vrch s modlitbou posvätného ruženca na perách a krížovej cesty, ktorou nás sprevádzali naši mladý, cesta ubehla veľmi rýchlo a ľahko.

V kaplnke sme sa spoločne pomodlili s ostatnými pútnikmi mariánske večeradlo a zasvätili sa Panne Márii. Nasledovala sv. omša, ktorú celebroval duch. otec Luboš Václavek. Prv, ako začal slúžiť sv. omšu vyjadril radosť, že tak veľa si nás prišlo uctiť jej sviatok./hody/ Vo svojej kázni vyzdvihol, že sa máme čo učiť od našej Nebeskej Matky. Hlavne poukázal na pokoru a odovzdanosť Panny Márie sa do Božích rúk. Ona je pre každého kresťana vzorom správnej modlitby. 

Po skončení sv. omše sme sa poklonili v chráme Matky národov. Pozreli sme si nový oltár a spoločne sme si uctili našu Matku modlitbou a piesňou. Cestou späť sme si nabrali vody z prameňov, kúpili si suveníry, spoločne sa občerstvili i telesne a zdieľali svoje zážitky.
 Modlitbou posvätného ruženca a piesňami k Panne Márii sme kráčali, naplnený duchovne i telesne, usmiaty z hory Živčák, domov. Vďaka patrí Panne Márii, že si nás pozvala, ale i všetkým, ktorý pozvanie neodmietli.

J. Paštrnáková horliteľka RB