Sv. omša na Sedembolestnú Pannu Máriu v krojoch

uverejnené 29. 9. 2018, 10:24 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 29. 9. 2018, 10:25 ]
Po prvý krát sme v našej farnosti slávili sv. omšu v krojoch. Bolo to 15. septembra na sviatok Sedembolestnej Panny Márie - patrónky Slovenska. Sv. omšu celebroval náš rodák vdp. Jozef Kocifaj, ktorý si na túto príležitosť obliekol "husličkový" ornát :-). Náš pán farár Janko Uskoba zasa počas sv. omše hral na harmonike a doprevádzal tak spev našej folklórnej skupiny Rakovanka.
Všetci, ktorí prišli v kroji dostali na záver magnetku kostolov našej farnosti. Rozdalo sa ich okolo 150, ale predpokladám, že farníkov oblečených v kroji bolo určite viac. Po sv. omši si všetci pred kostolom spravili spoločnú fotku, zaspievali, ... Veríme, že z tohto dňa vznikne v našej farnosti tradícia :-)

Za fotky ďakujeme Veronike Kuffovej a Veronike Škorvánkovej

Všetky fotky nájdete v tomto albume: sv. omša v krojoch