Články‎ > ‎

Sv. omša na Vartovke - Čerchli

uverejnené 28. 6. 2018, 8:47 používateľom Božka Bzdilíková   [ aktualizované 30. 6. 2018, 12:53 ]
Pri príležitosti sviatkov Najsvätejšieho srdca Ježišovho a Nepoškvrneného srdca Panny Márie sme v sobotu 23. júna slávili sv. omšu pri kapličke na Vartovke - Čerchli. Hlavným celebrantom bol vdp. Ivan Španik, nemocničný duchovný v Žiline a pozvanie prijal aj páter Emil Gallo, MIC z rehole Mariánov (Spoločnosť kňazov Mariánov od Nepoškvrneného počatia Panny Márie), toho času pôsobiaci vo Vietname, ktorý bol u nás na Rakovej na súkromnej návšteve. 
Pred sv. omšou spievali mariánske piesne a  Litánie k Božskému srdcu Ježišovmu naše ženičky zo súboru Rakovanka. Na začiatku sv. omše posvätil p. farár J. Uskoba nové sochy Božského srdca Ježišovho a Nepoškvrneného srdca Panny Márie. Svätú omšu doprevádzal svojim spevom náš chrámový zbor Gaudium. 
Hoci bola kaplnka len minulý rok postavená a posvätená, v tomto roku ju už ochotní dobrovoľníci obnovovali - vybudovaním zadnej steny z kameňa z hory Butkov. Po sv. omši pre nás už ako tradične pripravili ochotní ľudia dobroty v podobe výborného gulášu, chutných koláčov, piva a kofoly. Všetkým, ktorí zorganizovali tento krásny deň a akýmkoľvek spôsobom prispeli k jeho prežívaniu zo srdca ďakujeme. :-)

všetky fotky sa nachádzajú v albume Sv. omša na Vartovke 2018